Junior Nationals


Junior Nationals

Superfight Division 60-69.9
1st – Carlo Levell (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Mikey Jones (J. Gordon’s Self Defense)
3rd – Timothy Scheetz (Global)

Teen No Gi Divisions
Teen No Gi Novice 115-129.9
1st – Hayden Marshall (Jiu Jistu Now)
2nd – Leah Chaney (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Teen No Gi Novice 145-159.9
1st – Matt Williams (BJJ Revolution Team)
2nd – Shane Ekis (Ephrata MA)

Teen No Gi Advanced up to 89.9
1st – Shane Arechiga (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Cedric Bryant (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Joey Dance (Yamasaki Jiu-Jitsu)

Teen No Gi Advanced 90-114.9
1st – Cory Walker (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Joshua Pike (De La Riva)
3rd – Matthew Talley (World Class Martial Arts)

Teen No Gi Advanced 115-129.9
1st – Marshall Robinson (None)
2nd – James Kennedy (BJJ Revolution Team)
3rd – Justin Porter (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Teen No Gi Advanced 130-139.9
1st – Heath McKensey (Team SWMA)
2nd – Austin Bales (Yamasaki Jiu-Jitsu)
3rd – Ethan McAllister (Team SWMA)

Teen No Gi Advanced 145-159.9
1st – Ryan Villogram (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Jesse Carey (Team SWMA)
3rd – Matt Shaffer (Evolve)

Teen No Gi Advanced 170 and up
1st – Michael Goodman (Team Combat)
2nd – Stephen Callender (VBAMA)
3rd – Jake Quintero (Global)

Teen No Gi Advanced Open
1st – Michael Goodman (Team Combat)
2nd – Stephen Callender (VBAMA)
3rd – Matt Shaffer (Evolve)

Teen Gi Divisions
Teen Gi Novice 115-129.9
1st – TJ Tracy (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Leah Chaney (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Hayden Marshall (Jiu Jistu Now)

Teen Gi Advanced up to 89.9
1st – Shane Arechiga (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Joey Dance (Yamasaki Jiu-Jitsu)
3rd – Cedric Bryant (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Teen Gi Advanced 90-114.9
1st – Cory Walker (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Joshua Pike (De La Riva)
3rd – Matthew Talley (World Class Martial Arts)

Teen Gi Advanced 115-129.9
1st – James Kennedy (BJJ Revolution Team)
2nd – Scott Beane (BJJ Revolution Team)
3rd – Justin Porter (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Teen Gi Advanced 130-144.9
1st – Ryan Villogram (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Steven Lorenz (Eastern Academy)
3rd – Jesse Carey (Team SWMA)

Teen Gi Advanced 145 and up
1st – Stanley Liss (Team Akikai)
2nd – Matt Williams (BJJ Revolution Team)
3rd – Matt Shaffer (Evolve)

Teen Gi Advanced Open
1st – Steven Lorenz (Eastern Academy)
2nd – Matt Shaffer (Evolve)

Children’s No Gi Divisions
Children’s No Gi Novice Up to 49.9
1st – Larry Chaney (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Kobe Adolph (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Nick Fiorillo (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s No Gi Novice 50-59.9
1st – Noah Konohia (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Miguel Davis (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Angelo Castro (Pedro Sauer)

Children’s No Gi Novice 60-69.9
1st – Jamil Hill-Taylor (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Moise Maittre (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Makell Abdullah (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s No Gi Novice 70-79.9
1st – Marquis Whitlow (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Daniel Fellenzer (Yamasaki Jiu-Jitsu)
3rd – Matthew Burnstein (Evolve)

Children’s No Gi Novice 80-89.9
1st – Ashton Hamill (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Ivana Washington (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Garrett Sadler (Kore Combat Fitness)

Children’s No Gi Novice 100-114.9
1st – Lydia Delamatta (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Gordon Scofield (Evolve)
3rd – Jay Stanfield (Yamasaki Jiu-Jitsu)

Children’s No Gi Novice 115 and up
1st – Logan Bauserman (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Stephen Thompson (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s No Gi Advanced up to 59.9
1st – Forest Lee (Joe Hurst)
2nd – Brendan Parent (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Romeo Gilmore (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s No Gi Advanced 60-69.9
1st – Mikey Jones (J. Gordon’s Self Defense)
2nd – Roman Tuganov (Evolve)
3rd – Lucas Ortiz (Ephrata MA)

Children’s No Gi Advanced 70-79.9
1st – Ti – Jean Awad (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – John Gilman (Eastern Academy)
3rd – Ashley Arechiga (Yamasaki Jiu-Jitsu)

Children’s No Gi Advanced 80-89.9
1st – Tate De Los Reyes (Global)
2nd – Ross Olexia (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Cody Carlson (Gustavo Machado)

Children’s No Gi Advanced 90-99.9
1st – Malachi Edmond (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Billy Patterson (BJJ Revolution Team)
3rd – Jesse Taylor (VBAMA)

Children’s No Gi Advanced 110 and up
1st – Derrick Holmes (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Angelo Claiborne (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Kristjan Dee (VBAMA)

Children’s Gi Divisions
Children’s Gi Novice Up to 49.9
1st – Larry Chaney (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Kobe Adolph (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Nick Fiorillo (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s Gi Novice 50-59.9
1st – Noah Konohia (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Miguel Davis (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Jared Standfield (Yamasaki Jiu-Jitsu)

Children’s Gi Novice 60-69.9
1st – Jamil Hill-Taylor (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Moise Maittre (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Makell Abdullah (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s Gi Novice 70-79.9
1st – Marquis Whitlow (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Matthew Burnstein (Evolve)
3rd – Daniel Fellenzer (Yamasaki Jiu-Jitsu)

Children’s Gi Novice 80-89.9
1st – Ashton Hamill (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Ivana Washington (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Garrett Sadler (Kore Combat Fitness)

Children’s Gi Novice 100-114.9
1st – Gordon Scofield (Evolve)
2nd – Lydia Delamatta (Yamasaki Jiu-Jitsu)
3rd – Jesse Taylor (VBAMA)

Children’s Gi Novice 115 and up
1st – Logan Bauserman (Yamasaki Jiu-Jitsu)
2nd – Stephen Thompson (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s Gi Advanced 50-59.9
1st – Forest Lee (Joe Hurst)
2nd – Romeo Gilmore (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
3rd – Brendan Parent (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)

Children’s Gi Advanced 60-69.9
1st – Carlo Levell (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Mikey Jones (J. Gordon’s Self Defense)
3rd – Roman Tuganov (Evolve)

Children’s Gi Advanced 70-79.9
1st – Ti – Jean Awad (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – John Gilman (Eastern Academy)
3rd – Ashley Arechiga (Yamasaki Jiu-Jitsu)

Children’s Gi Advanced 80-89.9
1st – Sean Pike (De La Riva)
2nd – Cody Carlson (Gustavo Machado)
3rd – Tristin Credle (Eastern Academy)

Children’s Gi Advanced 90-99.9
1st – Malachi Edmond (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Billy Patterson (BJJ Revolution Team)

Children’s Gi Advanced 100 and up
1st – Derrick Holmes (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)
2nd – Angelo Claiborne (Lloyd Irvin Martial Arts Academy)