US Grappling Chicago


Men’s No Gi Division Results
Advanced Absolute
1st – Sam Ferguson – Carlson Gracie Team
2nd – Ashur Darmo – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
3rd – Chris Hartwig – Team Curran / Team Curran MMA

Advanced 135.6 – 149
1st – Delicious Bagels – Royce Gracie / Forged Fitness
2nd – Tim McNamara – Royce Gracie / Forged Fitness
3rd – Otis Caldwell – Midland Gracie Jiu Jitsu

Advanced 149 – 162
1st – Aaron Brooks – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
2nd – Isaac Chung – Brazil-021 / Brazil-021 Chicago
3rd – Ryan Gardner

Advanced 162.1 – 175.5
1st – Andrew Peterson – Murcielago MMA
2nd – Colton Creason
3rd – Luis Gonzalez – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Advanced 175.5 – 188.5
1st – Chris Hartwig – Team Curran / Team Curran MMA
2nd – Kenny Kells – Bonsai Jiu Jitsu / Bonsai
3rd – Ashur Darmo – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed

Advanced 188.6 – 202
1st – Sam Ferguson – Carlson Gracie Team
2nd – Stephen Dracousis

Intermediate Absolute
1st – Tanner Vander Velden – Red Schafer MMA / Red Schafer MMA
2nd – Aaron Hertzberg – Ralph Gracie / Chicago Fight Team
3rd – Russ Sadygov – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Intermediate up to 135.5
1st – Andrew Bowers – Ralph Gracie / Misho Ceko Team
2nd – Brandon Sanchez – Bonsai Jiu Jitsu
3rd – Gabriel Clarito – Bonsai Jiu Jitsu

Intermediate 135.6 – 149
1st – Rohan Patel – Brasa / Movimento BJJ
2nd – We Rachal – Carlson Gracie Team / Copa Jiu Jitsu

Intermediate 149 – 162
1st – Marko Momich – Ralph Gracie / Chicago Fight Team
2nd – Jason Ryan – Bonsai Jiu Jitsu
3rd – Teody Lopez – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed Training Center

Intermediate 162 – 175.5
1st – Jordon Meister – Finney’s Hit Squad
2nd – Cory Ousley – Valko BJJ / Valko BJJ
3rd – David Heineman – Bonsai Jiu Jitsu / Flo MMA

Intermediate 175.5 – 188.5
1st – John Becker – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Tanner Vander Velden – Red Schafer MMA / Red Schafer MMA
3rd – Russ Sadygov – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Intermediate 188.6 – 215
1st – Jonathan Simon – Valko BJJ
2nd – Aaron Hertzberg – Ralph Gracie / Chicago Fight Team
3rd – Tyler Gruzalski – Goddard BJJ

Intermediate 215 and up
1st – Anthony Carlos – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Ahmed “Diesel” Awadullah – RSMMA / Red Schafer MMA
3rd – Samuel Katz – Brazil-021 / Brazil-021 Chicago

Beginner Absolute
1st – Francisco Herrera – Brasa / University of Ground Fighting
2nd – Anthony Curry – Iowa City BJJ
3rd – Miodrag Gajovic – / Force Jiu Jitsu

Beginner up to 135.5
1st – Anthony Curry – Iowa City BJJ
2nd – Vincenzo Gilberto – Carlson Gracie Team / Aurora
3rd – Luis Vazquez – Team 3

Beginner 135.5 – 149
1st – Jesse Tracey – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
2nd – Thomas Rodriguez – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
3rd – Leonard Flores – Brasa / MMA Stop

Beginner 149.1 – 162
1st – Noah Moore – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Damon Benson – Bonsai BJJ
3rd – McGinnis Steven – McVicker BJJ / Peoria Athletic Club

Beginner 162 – 175.5
1st – Bryan Brescia – University of Ground Fighting / Brasa
2nd – Josh File – Ralph Gracie / Misho Ceko Team
3rd – Dan Vida – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ

Beginner 215.1 and up
1st – Francisco Herrera – Brasa / University of Ground Fighting
2nd – Richard Meglio Jr – Patriot Grappling Systems
3rd – Miodrag Gajovic – / Force Jiu Jitsu

Women’s No Gi Division Results
Advanced Absolute
1st – Amber Kamischke – 10th Planet / Chicago Fight Team
2nd – Autumn Gordon – Lake County BJJ

Advanced up to 135.5
1st – Amber Kamischke – 10th Planet / Chicago Fight Team
2nd – Autumn Gordon – Lake County BJJ

Intermediate Absolute
1st – Claire North – Bonsai Jiu Jitsu / Hawkeye BJJ
2nd – Megan Paradise – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
3rd – Mary Niedrauer – Atos / Impact Zone

Intermediate 113.6 – 124.5
1st – Kyna Sisson – Murcielago MMA
2nd – Antonia Corrado – Ronin / Illinois Martial Arts Academy

Intermediate 124.5 – 135.5
1st – Claire North – Bonsai Jiu Jitsu / Hawkeye BJJ
2nd – Megan Paradise – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed

Intermediate 135.6 – 158
1st – Jessica Prather – Carlson Gracie Team / Top Dogg MMA
2nd – Mary Niedrauer – Atos / Impact Zone
3rd – Beverly Huang – BJJ Revolution / Revolution BJJ

Beginner Absolute
1st – Erin Rogalski – / Vianna Brothers
2nd – Michelle Dominik – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
3rd – Melissa Carr – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ

Beginner 124.5 – 147
1st – Michelle Dominik – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
2nd – Shannon Walsh – Ronin / Illinois Martial Arts Academy
3rd – Brandy Gaultney

Beginner 147.1 – 158
1st – Erin Rogalski – / Vianna Brothers
2nd – Melissa Carr – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
3rd – Anna Grainge – Patriot Grappling Systems

30+ No Gi Division Results
Advanced Absolute
1st – Deray Davis – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Rocky Edwards – Carlson Gracie Team / Topp Dogg MMA
3rd – Scott Sievewright – RSMMA / Red Schafer MMA

Advanced 162.1 – 175.5
1st – William Miller – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Stephen Smith – Bonsai Jiu Jitsu / Bonsai
3rd – Ryan Bricco – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ

Advanced 175.5 – 188.5
1st – Rocky Edwards – Carlson Gracie Team / Topp Dogg MMA
2nd – Scott Sievewright – RSMMA / Red Schafer MMA
3rd – Casey McCullough – Team 1 BJJ / Bloomington Team 1 BJJ

Advanced 188.5 – 202
1st – Deray Davis – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Dusan Mijusgrovic – Ralph Gracie / Misho Ceko Team

Intermediate Absolute
1st – Robin Weerts – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
2nd – Michael Sears – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
3rd – Phil Halverson – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Intermediate 149.1 – 162
1st – Patrick Sarsfield – Rio Jiu Jitsu / Rio Jiu Jitsu
2nd – Zackary Ruelas – Rio Jiu Jitsu / Rio Jiu Jitsu
3rd – Phil Halverson – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Intermediate 162 – 188.5
1st – Robin Weerts – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
2nd – Michael Realmuto – Valko BJJ / Valko BJJ
3rd – Michael Sears – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ

Beginner Absolute
1st – Robby Burroughs – Lake County BJJ
2nd – Levan Buckner – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie HQ
3rd – Lino Cruz – Ronin / Illinois Martial Arts Academy

Beginner 149.1 – 162
1st – Cesar Corral – Rio Jiu Jitsu / Rio Jiu Jitsu
2nd – Rob Boehne – Victory MMA

Beginner 162.1 – 175.5
1st – Robert Sullivan – Ralph Gracie / Misho Ceko Team
2nd – Lino Cruz – Ronin / Illinois Martial Arts Academy
3rd – Carlos Chacon – UFC Gym

Beginner 175.5 – 202
1st – Robby Burroughs – Lake County BJJ
2nd – Yurii Dimitrov – Bonsai Jiu Jitsu / Flo MMA

Men’s Gi Division Results
Black Belt Absolute
1st – Mark Vives – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
2nd – CJ Murdock – Moreno BJJ/Nova Uniao / Moreno BJJ/Evolution

Black Belt 149 – 188.5
1st – Mark Vives – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
2nd – CJ Murdock – Moreno BJJ/Nova Uniao / Moreno BJJ/Evolution

Brown Belt Absolute
1st – Ilya Bodnya – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Luis Gonzalez – McVicker BJJ / Serafin BJJ
3rd – Rocky Edwards – Carlson Gracie Jr / Topp Dogg MMA

Brown Belt 135.6 – 149
1st – Marty Nunn – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Ron Versetto – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ

Brown Belt 162.1 – 188.5
1st – John Gallegos – AOA / Spider Gym
2nd – Rocky Edwards – Carlson Gracie Jr / Topp Dogg MMA
3rd – Luis Gonzalez – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Purple Belt Absolute
1st – Delicious Bagels – Royce Gracie / Forged Fitness
2nd – Otis Caldwell – Midland Gracie Jiu Jitsu

Purple Belt 135.5 – 149
1st – Delicious Bagels – Royce Gracie / Forged Fitness
2nd – Tim McNamara – Royce Gracie / Forged Fitness
3rd – Otis Caldwell – Midland Gracie Jiu Jitsu

Blue Belt Absolute
1st – Miodrag Gajovic – / Force Jiu Jitsu
2nd – Cole Frankel – Carlson Gracie / Copa Jiu Jitsu
3rd – Cory Ousley – Valko BJJ / Valko BJJ

Blue Belt up to 135.5
1st – Gabe Clarito – New Breed
2nd – Pires Pierre – Andre Maneco Brazilian Jiu Jitsu
3rd – Josh Liu – Carlson Gracie Team / Copa Jiu Jitsu

Blue Belt 135.6 –149
1st – Zackary Ruelas – Rio Jiu Jitsu / Rio Jiu Jitsu
2nd – Patrick Sarsfield – Rio Jiu Jitsu / Rio Jiu Jitsu
3rd – Christian Morales – / Brazil-021

Blue Belt 149 – 162
1st – Aaron Brooks – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ
2nd – Marko Momich – Ralph Gracie / Chicago MMA
3rd – Teody Lopez – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed

Blue Belt 162 – 175.5
1st – Sherman Yau – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie MMA Aurora/Naperville
2nd – Jordan Meister – Finney’s Hit Squad
3rd – Nick Broussard – Finney’s Hit Squad

Blue Belt 175.5 – 188.5
1st – Cole Frankel – Carlson Gracie / Copa Jiu Jitsu
2nd – Kenny Kells – Bonsai Jiu Jitsu
3rd – John Becker – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Blue Belt 188.6 – 215
1st – Jonathan Simon – Valko BJJ / Valko BJJ
2nd – Brad Schmickley – Bonsai Jiu Jitsu / Flo MMA
3rd – Luke Stadel – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed

Blue Belt 215.1 and up
1st – Miodrag Gajovic – / Force Jiu Jitsu
2nd – Robert Losiak – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ
3rd – Samuel Katz – Brazil-021 / Brazil-021 Chicago

White Belt Absolute
1st – Robert Holland – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Russ Sadygov – McVicker BJJ / Serafin BJJ
3rd – Francisco Herrera – Brasa / UGF

White Belt up to 135.5
1st – Anthony Curry – Iowa City BJJ
2nd – Vincenzo Gilberto – Carlson Gracie / Aurora

White Belt 135.5 – 149
1st – We Rachal – Carlson Gracie / Copa Jiu Jitsu
2nd – George Orn – McVicker BJJ / Serafin BJJ
3rd – Thomas Rodriguez – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ

White Belt 149 – 162
1st – Adam White – Carlson Gracie Team / Carlson Gracie MMA Aurora/Naperville
2nd – Noah Moore – McVicker BJJ / Serafin BJJ
3rd – Damon Benson – Bonsai Jiu Jitsu

White Belt 162 – 175.5
1st – Daniel Vida – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ
2nd – David Heineman – Bonsai Jiu Jitsu / Flo MMA
3rd – Robert Holland – McVicker BJJ / Serafin BJJ

White Belt 175.6 – 188.5
1st – Russ Sadygov – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – John Barkidjija – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ

White Belt 188.6 – 202
1st – Geoff Lindsell – Atos / Lafayette
2nd – Jacob Martin – Carlson Gracie Team / Seamless Progression Academy

White Belt 215 and up
1st – Anthony Carlos – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Francisco Herrera – Brasa / University of Ground Fighting
3rd – Ernest Henderson – Brasa / Mota Martial Arts

Women’s Gi Division Results
Blue Belt Absolute
1st – Claire North – Bonsai Jiu Jitsu / Hawkeye BJJ
2nd – Mary Niedrauer – Atos / Impact Zone
3rd – Amber Kamischke – 10th Planet / Chicago

Blue Belt up to 124.5
1st – Autumn Gordon – Lake County BJJ
2nd – Monica Yates – Champion Jiu Jitsu
3rd – Antonia Corrado – Ronin / Illinois Martial Arts Academy

Blue Belt 124.6 – 135.5
1st – Claire North – Bonsai Jiu Jitsu / Hawkeye BJJ
2nd – Megan Paradise – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
3rd – Amber Kamischke – 10th Planet / Chicago

Blue Belt 135.6 – 158
1st – Mary Niedrauer – Atos / Impact Zone
2nd – Jessica Prather – Carlson Gracie Jr / Topp Dogg MMA

White Belt Absolute
1st – Erin Rogalski – / Vianna Brothers
2nd – Melissa Carr – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ
3rd – Michelle Dominik – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ

White Belt 124.5 – 135.5
1st – Hailee Stay – Carlson Gracie / South Elgin Bodukan
2nd – Fabiola Larios – / Lake County BJJ
3rd – Shannon Walsh – Ronin / Illinois Martial Arts Academy

White Belt 135.5 – 147
1st – Beverly Huang – BJJ Revolution / Revolution BJJ
2nd – Michelle Dominik – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ

White Belt 147.1 and up
1st – Erin Rogalski – / Vianna Brothers
2nd – Melissa Carr – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ
3rd – Victoria Horsley

30+ Gi Division Results
Purple Belt Absolute
1st – William Miller – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Patrick Luna

Purple Belt 149 – 175.5
1st – William Miller – McVicker BJJ / Serafin BJJ
2nd – Stephen Smith – Bonsai Jiu Jitsu / Hawkeye BJJ
3rd – Isaac Chung – Brazil-021 / Brazil-021 Chicago

Purple Belt 175.6 – 202
1st – Deray Davis – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Steven Colon – Carlson Gracie
3rd – Dusan Mijusgrovic – Ralph Gracie / Chicago MMA

Blue Belt Absolute
1st – Scott Sievewright – RSMMA / Red Schafer
2nd – Michael Realmuto – Valko BJJ / Valko BJJ
3rd – Phil Halverson – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Blue Belt 149 – 162
1st – Phil Halverson – McVicker BJJ
2nd – Christopher Cagadas – Bonsai Jiu JItsu
3rd – Sean Barbour – McVicker BJJ / Serafin BJJ

Blue Belt 162.1 – 175.5
1st – Michael Sears – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ
2nd – Robin Weerts – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
3rd – Matt Shellabarger – Finney’s Hit Squad

Blue Belt 175.6 –188.5
1st – Scott Sievewright – RSMMA / Red Schafer
2nd – Chad Williams – Choke-U / Choke-U

Blue Belt 188.6 – 202
1st – Brian Kuzich – Ralph Gracie / Chicago MMA
2nd – Mark Zinethefer – Valko BJJ / Valko BJJ

White Belt Absolute
1st – Nolan McGuire – / Brazil-021
2nd – Levan Buckner – Carlson Gracie / Carlson Gracie HQ
3rd – Paul Do – / Brazil-021

White Belt 135.6 – 162
1st – Paul Do – / Brazil-021
2nd – Nolan McGuire – / Brazil-021
3rd – Cesar Corral – Rio Jiu Jitsu / Rio Jiu Jitsu

White Belt 162.1 – 175.5
1st – Brad Johns – Demian Maia Jiu Jitsu
2nd – David Poile – McVicker BJJ / Serafin BJJ
3rd – Chris Much – RMNU / Mata Leon

White Belt 175.5 – 202
1st – Robby Burroughs – Lake County BJJ
2nd – Yuri Dimitrov – Bonsai Jiu Jitsu / Flo MMA

Juvenile No Gi Division Results
Beginner 35.5 lbs – Age 6
1st – Shane Vasilopulos – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Braden Vasilopulos – Team Corral / Corral Martial Arts

Beg/Int 42-50 lbs – Age 6-7
1st – Matthew Tuley – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Daniel Goodwin – Ralph Gracie / Chicago MMA
3rd – Collin Vasilopulos – Team Corral / Corral Martial Arts

Beginner 56-60 lbs – Age 7-9
1st – Luis F. Gutierrez – UFlacker / Uflacker Academy
2nd – Massimino Odiotti – Bonsai BJJ / New Breed
3rd – Aidan Colvin – MMA Stop / MMA Stop

Beginner 57-67 lbs – Age 4-6
1st – Troy Pepe – Bonsai BJJ / Flo MMA
2nd – Ryan Sereiko – Victory MMA / Dion Riccardos Victory
3rd – Mason Alvarado – VotGF / Brasa

Int/Adv 59-62 lbs – Age 7-8
1st – Durango Valles – Uflacker Academy
2nd – Tyler Sereiko – Victory MMA / Dion Riccardos Victory
3rd – Rianne Murphy – Team Corral / Corral Martial Arts

Beg/Int 65-67 lbs – Age 8-9
1st – Jayden Groner – Brasa / Clay Guida MMA Stop
2nd – Michael Munoz – Uflacker Academy

Advanced 66-67 lbs – Age 9
1st – Lex Borrero – Torres Academy
2nd – Anthony Gaik – Clay Guidas MMA Stop

Int/Adv 69-74 lbs – Age 11-12
1st – Fabian Lopez – Uflacker Academy
2nd – Gage Hill – Brasa / University of Ground Fighting
3rd – Dylan Sereiko – Victory MMA / Dion Riccardos Victory

Beg/Int 77.5 lbs – Age 9
1st – Victor Ceja – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Jacob Conway – University of Ground Fighting

Beg/Int/Adv 85-93 lbs – Age 10-12
1st – Mason Pardy
2nd – Jake Morinec – Brasa / University of Ground Fighting
3rd – Sebastian Rosales – Gracie Veneration

Beginner 90-95 lbs – Age 11-13
1st – Matteo De Leon – Gracie Veneration /
2nd – Gavino Crea – Ronin / Illinois Martial Arts Academy
3rd – Gabriel Conway – Brasa / University of Ground Fighting

Beg/Int 105-113 lbs – Age 12-14
1st – Cole Nelson – Gracie Veneration
2nd – Max Villasenor – Brasa / University of Ground Fighting
3rd – Alex Salas – Carlson Gracie / Seamless Progression Academy

Beg/Int 107-109 lbs – Age 11
1st – Kathryn Stroub – Brasa / MMA Stop
2nd – Fabian Villasenor – Brasa / University of Ground Fighting

Beg/Int/Adv 113-125 lbs – Age 15-17
1st – Vincenzo Gilberto – Carlson Gracie / Aurora
2nd – Autumn Gordon – Lake County BJJ /
3rd – Eli Castillo – TJJ

Beg/Int/Adv 133-150 lbs – Age 12-14
1st – Peter Djuric – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Brian Boleaga – BMA Martial Arts
3rd – Khalid Abdulrab – BMA Martial Arts

Advanced 134-145 lbs – Age 14-16
1st – We Rachal – Carlson Gracie / Copa Jiu Jitsu
2nd – Alex Warren – Atlas Xtreme Team

Beginner 155-163 lbs – Age 16-17
1st – Tyler Tulik – UFlacker Academy
2nd – Jack Vavrinchik – Tutaj BJJ

Beginner 159-167 lbs – Age 14-17
1st – Bernard Fox – Valko BJJ / Valko BJJ Academy
2nd – Chris Sanchez – MMA Stop
3rd – Nick Broussard – Finney’s Hit Squad

Advanced 176-181 lbs – Age 16-17
1st – Nick Spacek – UFlacker Academy
2nd – Cameron Lauder – Team Corral / Corral Martial Arts

Beg/Int 197lbs and up – Age 17
1st – Tyler Gruzalski – Team Goddard
2nd – Jacob Rathman

Juvenile Gi Division Results
Beginner 35-42 lbs – Age 5-6
1st – Coleman Miller – Gracie Veneration / Northshore Academy of Martial Arts
2nd – Braden Vasilopulos – Team Corral / Corral Martial Arts

Beginner 56-67 lbs – Age 5-7
1st – Eric Stephens Jr – Team Yobe / Yobe Jiu Jitsu
2nd – Troy Pepe – Bonsai Jiu Jitsu / Flo Fitness
3rd – Aidan Colvin – Brasa / MMA Stop

Intermediate 59-62 lbs – Age 7-9
1st – Guillermo Rivera – Power Source / Power Source
2nd – Rianne Murphy – Team Corral / Corral Martial Arts
3rd – Durango Valles – Uflacker Team / Uflacker Academy

Beginner 60-67 lbs – Age 7-8
1st – Jayden Groner – Brasa / Clay Guida MMA Stop
2nd – Jaxon Penovich – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
3rd – Luis F. Gutierrez – Uflacker Academy

Int/Adv 65-66 lbs – Age 9
1st – Lex Borrero – Torres Academy
2nd – Michael Munoz – Uflacker / Uflacker Academy

Beginner 68-73 lbs – Age 9-11
1st – Max Tepllitz – Gracie Barra / Deerfield
2nd – Zain Javan – Andre Maneco
3rd – Jack Curran – Team Corral / Corral Martial Arts

Int/Adv 69-74 lbs – Age 11
1st – Gage Hill – Brasa / University of Ground Fighting
2nd – Fabian Lopez – Uflacker Team / Uflacker Academy
3rd – Caleb Seurr – MMA Stop

Beg/Int 77.5-81 lbs – Age 9
1st – Victor Ceja – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Jack Kelley – / Iowa City Brazilian Jiu Jitsu
3rd – Henry Jochaniewicz – Bonsai BJJ / Flo Fitness

Beg/Int 83-90 lbs – Age 12-13
1st – Sebastian Rosales – Gracie Veneration
2nd – Ben Dym – Bonsai Jiu Jitsu / New Breed
3rd – Gavin Crea – Ronin / Illinois Martial Arts Academy

Int/Adv 86-88 lbs – Age 10-11
1st – Jake Morinec – Brasa / University of Ground Fighting
2nd – Jacob Monreal – Brasa / MMA Stop
3rd – Sebastian Adams – Bonsai Jiu JItsu / New Breed

Beg/Int 91-93 lbs – Age 10-12
1st – Mason Pardy
2nd – Ethan Vanputte – Finney’s Hit Squad
3rd – Matteo De Leon – Gracie Veneration

Beginner 104-109 lbs – Age 9-11
1st – Fabian Villasenor – Brasa / University of Ground Fighting
2nd – Kathryn Stroub – Brasa / MMA Stop
3rd – Matteo Mathias – Maneco BJJ

Beginner 108-113 – Age 10-12
1st – Max Villasenor – Brasa / University of Ground Fighting
2nd – Ben Cook – Carlson Gracie Team / Seamless Progression Academy
3rd – Ian Thomas – Bonsai Jiu Jitsu / Lake County BJJ

Int/Adv 113 – 120 lbs – Age 15-17
1st – Vincenzo Gilberto – Carlson Gracie / Aurora
2nd – Autumn Gordon – Lake County BJJ

Beg/Int 113-125 lbs – Age 12-13
1st – Cole Nelson – Gracie Veneration
2nd – Marc Corpuz – Bonsai Jiu Jitsu / Lake County BJJ
3rd – Anthony Fayman – Bonsai Jiu Jitsu / Arena Training Center

Beg/Int 125.5-134.5 – Age 14-16
1st – Alex Warren – Atlas Xtreme Team
2nd – Logan Teplotz – Gracie Barra / Deerfield
3rd – Nahiyha Porter – Team Corral / Corral Martial Arts

Beg/Int 133-150 lbs – Age 12-14
1st – Peter Djuric – Team Corral / Corral Martial Arts
2nd – Khalid Abdulrab – BMA Martial Arts

Advanced 138-145 lbs – Age 12-14
1st – We Rachal – Carlson Gracie / Copa Jiu Jitsu
2nd – Brian Boleaga – BMA Martial Arts

Beginner 141-161 lbs – Age 15-17
1st – Tyler Tulik – Uflacker Academy
2nd – Jack Vavrinchik – Tutaj BJJ
3rd – Nick Brown – Carlson Gracie / South Elgin Bodukan

Juvenile Blue 164-181 lbs – Age 17
1st – Nick Spacek – Uflacker Academy
2nd – Nick Broussard – Finney’s Hit Squad
3rd – Tyler Gruzalski – Team Goddard / Core Martial Arts

Beg/Int 166-183 lbs – Age 16
1st – Jonathon Leuis – Team Goddard / Core Martial Arts
2nd – Sutton Smith


Saturday, September 13, 2014

Oak Lawn Community Pavilion
9401 S. Oak Park Ave.
Oak Lawn, IL 60453


Chicago Sept 2014 Poster
Adult Team Points
1st – Carlson Gracie Team
2nd – Bonsai Jiu Jitsu
3rd – McVicker BJJ

Adult School Points
1st – Carlson Gracie HQ
2nd – Serafin BJJ
3rd – New Breed Training Center

Juvenile Team Points
1st – Brasa
2nd – Uflacker Academy
3rd – Team Corral

Juvenile School Points
1st – Uflacker Academy
2nd – Corral Martial Arts
3rd – University of Ground Fighting


No Spectator Fees!